Jump to content
Sign in to follow this  
Vistox

Poradnik dla nowych graczy

Recommended Posts

Co to Tiery:
Tiery pokemonów to ranking w którym ustala się siłę danego pokemona według tego jak sobie radzi przeciwko innym, aktualnie najwyższy Tier to AG-Anything Goes w którym występuje Primal Groudon.
Co to EV's i co mi dają?
EV's to wzmocnienie statystyk pokemona, każda 4 EV's to + 1 statystyka. Maksymalna ilość EV's w danej statystyce to 252. Pokemon maksymalnie może mieć wbite 510 EV's (można je wyzerować przy pomocy jagód typu pomeg berry hp).
IV's & Naturki:
To również statystyki tylko, że gdy złapiesz/wybierzesz pokemona, ma  on wstępne IV's oraz naturke. Maksymalny % IV's to 100%, ale taki % jedynie da się uzyskać przez losujpoke, pokeeditor oraz breeding.
Typy pokemonów:
W grze posiadamy 18 typów pokemonów, każdy pokemon poza typem (normal) kontruje lub dostaje osłabione obrażenia od ataków innego typu pokemona np. grass kontruje Water, a Fire kontruje Grass.
Ability pokemonów:
W grze mamy ability, które dodają dobre/złe efekty dla pokemonów. Są zwykłe oraz ukryte (hidden), które ciężej dostać, ponieważ 1/150 pokemonów jest z hidden ability np. ability blaze działa tak, że gdy Twój pokemona ma 25% maksymalnego HP, zwiększa on siłę swoich ataków typu Fire.
Stałe respy & Naturalne respy:
Stałe respy działają tak, że ciągle respi się dany pokemon np. Gyarados na lotniskowcu posiada taki resp. Każdy stały resp jest oznaczony blokiem z ballem, natomiast naturalny resp działa tak, że w pewnym momencie raz na jakiś czas respi się dany pokemon np. Alolan Grimer na cmentarzu.
Liderzy: 
Każdy typ ma swojego Lidera Sali, jest ich 18. Są to gracze serwera, którzy mają ranking pod komendą /ranking pokecraft. Gdy zdobędziesz 18 odznak oraz pokonasz Elitarną 4, a nie ma wybranego Championa zostajesz nim, a jeżeli jest już wybrany możesz zawalczyć z nim o jego pozycje. Liderzy za każdą wygraną walkę mają +1 PKT w rankingu, a za każdą przegraną -2. Ranking ten działa tak, że co koniec miesiąca TOP 3 liderów otrzymuje nagrody za wygrane bitwy.
Ranking Złapane Pokemony & Wygrane Pokebitwy:
Co miesiąc każdy z graczy ma szanse zostać wynagrodzonym za posiadanie największej liczby pokemonów oraz wygranych walk z innymi graczami. Nagrody dostają 3 najlepsze osoby z topki.
Region Hoenn:
Aktualnie na serwerze jest Region Hoenn, na którym są różne świetne pokemony. Każdy ma swoje miejsce nazywane drogą lub warpem.
Rangi  na serwerze:
Aktualnie na serwerze są 2 rangi płatne: Vip oraz Vip+ oraz rangi Administracyjne czyli: Admin, MapMaker, QuestMaker, Moderator, SzefLiderow, KidMod, Helper, TurniejMaker. Każda ranga Administracyjna ma swoje własne zadanie, w razie problemu należy napisać do kogoś z osobą z rangą Administracyjną.
Questy:
Na całej mapie Hoenn są różne zadania za które dostaje się rozmaite nagrody.
Jak zarobić BZ:
W aktualnym momencie mamy 2 opcje: 1 zbieranie owocu (Limonki), które wymieniamy na spawnie u NPC, 2 łapanie pokemonów oraz sprzedawanie ich innym.
Eventy:
Na serwerze często są przeróżne eventy, które są robione dzięki pluginom, np. spleef, ox, parkoury. Czasami są również różne eventy na forum.
Porady:
Gdy 1 raz wbijesz na serwer, możesz zapoznać się z Tutorialem, gdy skończysz go czytać wpisz /kit balle, /kit start, /kit jedzenie, ułatwi Ci to grę.
Następnie udaj się do PokeCentrum, zjedź drabinką na dół i zobaczysz 3 duże portale: 1 to działki, 2 Region Hoenn, 3 Survival,. Wejdz w 2 portal (na środku), udaj się do Hoenn oraz połap pokemony.
Następnie wpisz /działka plt, żeby odebrać działkę.
A póżniej udaj się na survival, aby zdobyć materiały.
Po 2-3 dniach grania dostaniesz dostęp do /licytacja, wykorzystuj te komendę, aby wystawiać różne pokemony i zarabiać na tym pieniądze.

 

 

Edited by Vistox
  • Like 1
  • -1 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×