Jump to content
Sign in to follow this  
Pokecraft_Gate

Pokecraft Gate 2023

Recommended Posts

Posted (edited)

Przez wiele lat miałem dylemat czy ujawniać tę sprawę. Mocno dręczyły mnie myśli, że znam ciemną stronę serwera, o którym większość graczy już dawno zapomniała. To historia, która nie została nigdy w pełni wyjaśniona, a wielu graczy, w tym tacy jak Asaro czy RIbu, od dawna przeszło do innych światów gier online. To historia o aferze PokeCraft Gate, która na zawsze pozostanie w pamięci tych, którzy ją przeżyli.
Wszystko zaczęło się niewinnie. PokeCraft był serwerem, który przyciągał tłumy graczy, oferując nieograniczone możliwości w świecie Pokemon. Ludzie spędzali godziny na zdobywaniu, trenowaniu i rywalizowaniu ze sobą, tworząc niezapomniane przygody. Ale jak to często bywa, kiedy w grach pojawiają się wielkie zasoby, pojawia się także pokusa do nadużywania systemu. 
Asaro i RIbu byli dwoma znanymi graczami na serwerze. Szybko zdobyli reputację wspaniałych mistrzów Pokemon, ale ich prawdziwa sława przyszła wraz z odkryciem pewnego błędu w systemie. Okazało się, że można było kopiować bloki złota, wykorzystując pewne podstępne triki. Złoto było na serwerze cennym surowcem, które można było wymieniać na rzadkie przedmioty i Pokemony. Kiedy ta informacja dotarła do Asaro i RIbu, zaczęli działać. Nie trwało długo, zanim zaczęli masowo kopiować bloki złota. Codziennie zbierali ogromne ilości surowca, zyskując nielegalną przewagę nad innymi graczami.
Cena złota na serwerze gwałtownie spadła, a niektórzy gracze zaczęli tracić zainteresowanie grą, widząc, że uczciwa rywalizacja stała się niemożliwa. Ale to tylko początek problemów. Kiedy administracja serwera dowiedziała się o procederze Asaro i RIbu, podjęła decyzję o zresetowaniu całego serwera. Była to próba przywrócenia równowagi i uczciwości na serwerze. Jednak ta decyzja spotkała się z falą oburzenia ze strony wielu graczy. Wielu z nich spędziło wiele godzin na budowaniu swoich domów i zbieraniu Pokemonów, tylko po to, aby teraz stracić wszystko w wyniku działań dwóch oszustów. PokeCraft Gate stał się gorącym tematem dyskusji na forach społecznościowych i w gronie graczy.
Kłótnie i oskarżenia latały na każdą stronę, a serwer podzielił się na frakcje. Część graczy popierała działania administracji, uważając, że to jedyna droga do naprawienia serwera, podczas gdy inni czuli się oszukani i zdradzeni. W wyniku tej afery wielu graczy opuściło PokeCraft i nigdy już nie wróciło. Dla wielu z nich to był koniec ich przygody z tym serwerem. Trudno było poznać prawdę, bo wiele informacji pozostało tajemnicą, a relacje były sprzeczne. Jedno było pewne: PokeCraft Gate pozostawił trwały ślad na serwerze i w sercach graczy.

pokecraftgate.png

Edited by Pokecraft_Gate

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...